Çiçek Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Günümüzün en değerli parçası haline gelmiş çiçekler, verilen kişiye hissettiklerinizi aktarabilmenin en kolay yoludur. Çiçekler masumiyeti, aşkı, sevgiyi ve söylemek isteyip de söylemediklerinizi simgeler. Ayrıca dekorasyonda da sıkça kullanılan çiçekler, evinizin veya iş yerlerinizin havasını tamamen değiştirecektir. Çiçek alırken bir çok detaya dikkat etmelisiniz. Örneğin çiçeğin rengi bir anlam ifade ettiği gibi, rengi de karşıdakine verilen değeri gösterir. Alınan çiçek, karşınızdaki kişiye veriliyorsa, aşağıdaki hususlara dikkat etmelisiniz. 

- Renk seçimi yaparken, çiçeklerin anlamlarını araştırmalısınız.
- Çiçek buketi tercihlerinizde, vermek istediğiniz mesajı hissettiren çiçek seçimi yapmalısınız.
- Çiçek buketindeki sayıya dikkat etmelisiniz. Her sayı farklı bir anlamı ifade ediyor.
- Karşınızdaki kişinin zevklerini öğrenip, o tarzda bir çiçek almalısınız.

Yukarıdaki hususlar, sevgilisine, arkadaşına, annesine veya yakınına çiçek almak isteyen kişiler için geçerlidir. Bu hususlara dikkat etmek, sizi bir adım öteye taşıyacaktır. Seçimlerinizi bu detaylara dikkat ederek yapmalı ve daha sonra çiçek satın almalısınız.

Öte yandan çiçeği dekorasyon niyetine kendinize alıyorsanız, aşağıdaki dipnotlara bir bakmanızı isterim.

- İlk olarak bol tomurcuğu olan bir çiçek alınmalıdır. Bol tomurcuğu olan çiçekler daha fazla açar ve verdiği görüntü sizi çok mutlu edecektir. 
- Çok geniş açılarda olan çiçeklerden uzak durmalısınız. Bu çiçeklerin yaprakları çok sık dökülür ve hızlı bir şekilde kururlar. Bu sebepten dolayı, daha yeni açmış çiçekleri tercih etmelisiniz. 
- Çiçek alırken taze olmasına dikkat edilmelidir. Üzerinden zaman geçen çiçek aldığınız zaman, hüsrana uğrayabilirsiniz. 
- Aldığınız çiçeklerin fiyatı ucuz olmamalıdır. Ucuz çiçeklerin daha sonradan verdiği olumsuz sonuçlar, sizi mutsuz edebilir. Bunun yerine orta fiyatlarda ve kaliteli çiçekleri tercih edebilirsiniz.
- Yaprakları dolgun ve renkleri canlı çiçekleri satın alınmalıdır. 
- Yaprakların alt kısmına dikkat edilmeli ve böceklenme olup olmadığının kontrolü yapılmalıdır. 
- Çiçekler bir vazoda veya kovada satın alınıyorsa, suyunun taze olup olmadığına bakılmalıdır. 
- Çiçeklerin toprağına bakılmalı ve toprağının açık renkte olmasına dikkat edilmelidir. 
- Son olarak çiçeğin toprağına bakarken suyunun ve toprağın canlılığına, ve aynı şekilde kokup kokmadığına bakmalısınız.
 

Neden Sevgiliye Çiçek Almalısınız? Çiçek Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli? Ev Dekorasyonunda Çiçek Kullanımı
Yeni Ürünlerden İlk Siz Haberdar Olun
Siparişim Nerede
Üye Girişi
Şifremi Unuttum Şifremi Unuttum
Üye Ol Üye Ol