Ev Dekorasyonunda Çiçek Kullanımı

Ev dekorasyonunda son derece önemli bir rol oynayan çiçekler, ortama yaydığı pozitif enerjiyle en kötü anında bile size mutluluk vermeyi başarırlar. Özellikle bayanlar, ev dekorasyonunda çiçeklerden vazgeçemezler. Bu durum uzun bir zamandır devam etmiş ve artık çiçekler evin her yerinde bizleri karşılamıştır. 

Çiçeklerin etkilerinin yanında onlara bakarak, güzel bir hobi edinmiş olursunuz. Çiçekleri sulamak, düzenli saksı değişimi yapmak gibi durumlar, insan sağlığına da oldukça faydalıdır. Çiçeklerin seçimleri, tamamen sizlere bırakılmıştır. Ruhunuzu en iyi şekilde yansıtan bir çiçek almak, size olumlu sonuçlar getirecektir. Örneğin sakinliği ve durgunluğu seven bir insansınız, mavi ve yeşil tonlu çiçekleri satın alabilirsiniz. Diğer yandan enerji dolu pozitif bir insansanız, kırmızı ve turuncu tonlarını tercih edebilirsiniz. Ayrıca kırmızı tonda çiçekler, romantik bir insan olduğunuzun da bir göstergesidir. 

Çiçek Seçimleri

Evinize çiçek alırken, bir kaç değerlendirmeyi göz önünde bulundurmalısınız. İlk olarak odanın yapısına uygun bir çiçek olmalı ve çiçek diğer mobilyalar ile uyumlu bir görüntü vermelidir. Çiçeğin rengi de, aksesuar ve mobilyaların rengine göre belirlenmelidir. Bu gibi hususlar, aslında çiçeğin ön plana çıkmasına yardımcı olacaktır. 

Evinizdeki dış kapının üzerine asılacak bir çiçek buketi, eve ilk adım attığınızda sizlere pozitif etki yayacaktır. Bir çok renk tonunun içerisinde olduğu çiçeği, kapının üst kısmına asabilirsiniz. 

Kapıdan geçip ilk adımınızı attığınızda, sizleri anahtar komidini karşılar. Buraya koyulan çiçekler, size ikini adımızda selam duracaktır. Bilindiği gibi evden çıkarken ve eve girerken ilk bu alana bakacaksınız.

Oturma odalarındaki çiçek tercihleri, az önce de belirttiğimiz gibi tamamen sizlere ve mobilyalarınızın rengine kalmıştır. Fakat derin tartışmaların ve sohbetlerin yaşanacağı bu odaya, gösterişli bir çiçek almak kim istemez?

Banyo ve tuvaletlerde alınan beyaz ufak gösterişli çiçekler, sabah ilk uyandığınız anda günde pozitif başlamanıza zemin hazırlayacaktır. 

Yatak odalarında kullanılan rengarenk ve göz alıcı çiçekler, eşiniz ile geçirdiğiniz güzel zamanları taçlandıracaktır. Ayrıca çiçeğe her baktığınızda, içinizi samimi duygular kaplayacaktır. Yatak odasındaki çiçekleriniz saksı yerine vazoya koymak, eşiniz ile aranızda geçen diyalogların kalıcı olmasına yardımcı olacaktır 

Neden Sevgiliye Çiçek Almalısınız? Çiçek Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli? Ev Dekorasyonunda Çiçek Kullanımı
Yeni Ürünlerden İlk Siz Haberdar Olun
Siparişim Nerede
Üye Girişi
Şifremi Unuttum Şifremi Unuttum
Üye Ol Üye Ol