Aynı Gün
Teslimat
Güvenli
Alışveriş
%100 Müşteri
Memnuniyeti
14 ürün bulundu.

Orkide

KIZ BEBEK ORKİDESİ
İKİ DALLI FUŞYA ORKİDE
1
İKİ DALLI MAVİ ORKİDE
1
MAVİ BEBEK ORKİDESİ
3 DALLI BEYAZ ORKİDE
DÖRT DALLI BEYAZ ORKİDE
1
6 DALLI RENKLİ ORKİDE SETİ
DÖRT DALLI RENKLİ ORKİDE
1
PEMBE BEBEK ORKİDESİ
DÖRT DALLI FUŞYA ORKİDE
1
TEK DAL MOR ORKİDE
TEK DAL BEYAZ ORKİDE
8 Dal Orkide
6 Dal Orkide
1

Orkide Satın Al 

Hediyeler karşınızdaki kişilere sevdiğinizi göstermenin, onları değerli hissettirmenin bir yoludur. Hediye vererek bir paylaşım da gerçekleşmiş olur. Yani hem hediye alan kişi kendisini değerli hisseder hem de veren kişi kendi beğenisini diğer kişiye hatıra olarak aktarmış olur. Sitemizde çiçek satın alarak dilediğiniz kişiye hediye verebilirsiniz. Kategori çeşitliliği açısından epey fazla seçenek görülebilir. Hediyenin amacı, kime verileceği gibi detaylara da dikkat ederek sonuç alabilirsiniz. Orkide, gül, şebboy, kasımpatı ve daha birçok çiçek türünü sitemizden alarak hediye edebilirsiniz.
 


Kutlama Hediyesi

Kutlamalar farklı nedenlerle olabilir ve siz de bir yakınınıza bunun için hediye alabilirsiniz. Örneğin iş yerinde terfi, bebek olması, yeni bir ev alma, uzun süreden beri istenen bir şeyi yerine getirmeyi tebrik etme gibi nedenlerle arkadaşınıza, sevdiğiniz birine hediye alabilirsiniz. Örneğin orkideler bu açıdan iyi hediyeler olabilir. Tek dallı ya da çift dallı orkide çeşitlerini alarak hediye verebilirsiniz.

Orkide Bakımı İçin Öneriler

 Orkide çiçek siparişi verenler için önemli olmasa da alan kişi için önemli bir konu orkidenin bakımı konusudur. Evde orkidenin yerini sevmesi gerekir. Yerini sevmeyen orkideler kolayca solabilir.  Pencere önünde olmamalı ve doğrudan güneşe maruz kalmamalı ancak aydınlık bir ortamda yer almalıdır. Yapraklarının yeşil olması yeterli ışık aldığının göstergesidir. Oda sıcaklığının ise 23-18 derece olması önerilir.  Çok serin ve çok sıcak ortamlardan kaçınmak son derece önemlidir. Çünkü aksi hallerde tomurcuklanma durabilir. Sulama sıklığı ve miktarı konusuna gelince de 4-7 günde bir sulama yapılması gerektiğini belirtmek gerek. Ancak bu kesin bir kural olarak algılanmamalı, saksı ortamına göre değişiklik olabileceğini de belirtmek gerekmektedir. Bu açıdan yaz dönemlerinde sulama daha sık olabilecektir. Kış aylarında da daha uzun aralıklar tutulabilir. Ayrıca sulamanın yapılacağı gün sabah saatlerinin seçilmesi önerilir. Bu temel kurallar dışında orkidelerin bakımında şu detaylara dikkat edilmelidir:
Nem oranının %55-75 oranında olması gerekir. Bunun için günlük spreyle de nemi sağlayabilirsiniz.  Ancak saksının tabağında su kalmamalıdır. Yani hafif nemlilik olmalıdır.
Düzenli gübreleme yaparak daha iyi sonuçlar alabilirsiniz. Gereğinden fazla olmaması şartıyla haftada bir kere gübreleyebilirsiniz.
Bazı besleyici solüsyonlar orkidelerin köklerinin çürümesini engelleyerek nemli kalmasını sağlayabilir. Bunu temin ederek de bakımı daha iyi ve kolay hale getirebilirsiniz.

İstanbul Çiçek Siparişi

İstanbul çiçek siparişi için sitemizden şehir içi ve diğer tüm yerlere hediye gönderebilirsiniz.  Sadece İstanbul ve Türkiye değil yurt dışı için de hediye gönderimi olabilmektedir

Neden Sevgiliye Çiçek Almalısınız? Çiçek Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli? Ev Dekorasyonunda Çiçek Kullanımı
Yeni Ürünlerden İlk Siz Haberdar Olun
Siparişim Nerede
Üye Girişi
Şifremi Unuttum Şifremi Unuttum
Üye Ol Üye Ol