Neden Sevgiliye Çiçek Almalısınız?

En sert tartışmalarda bile ortamı yumuşatmaya yardımcı olan çiçekler, sevgiliye alınacak en anlamlı hediyelerdir. Sevgiliye çiçek almak, ona ne kadar önem verdiğini ve denli bir bağı olduğunu aktarır. Çiçeklerin hediye olarak kullanılması, aslında Milattan Önceye kadar dayanıyor. O zamanlar bir kişi diğerine çiçek verdiği zaman, ondan hoşlandığını belirtiyordu. Zamanla bu alışkanlık hayatımıza süregelmiş ve çiçek hayatın vazgeçilmez bir hediye aracına dönüşmüştür. 

Sevgiliye çiçek almak, bir çok farklı anlamı içerisinde barındırır. Örneğin aranız bozuksa alınacak olan bir gül buketi bile, aranızın düzelmesine yol açacaktır. Örnekleri çoğaltırsak çok sevdiğinizi belli etmek için alınan 1 tane gül bile, karşıdaki sevgiliyi mutlu edecektir. Bu örnekler uzayıp gider ve çiçeğin anlamı hiç bir zaman değişmez. Görüldüğü gibi bir tane gül almanın bir kaybı olmadığı gibi, sevgilinizle aranızdaki bağı kuvvetlendirdiği için fazlasıyla getirisi olur. 

Çiçek almanın zamanı ve yeri olmaz aslında. İçinizden çiçek almak geçiyorsa, durmayın satın alın. Üzerine not yazmanıza da gerek yok. Not zaten sizin sevginizdir ve çiçekler bu sevginizi sonuna kadar belli eder. Ayrıca eklemek isteriz ki çiçekler, bir çok anlamı da taşımaktadır. Şöyle bir düşünün bir gün sıradan hayatınıza devam ediyorsunuz ve sevgilinize tahmin etmeyeceği bir çiçek buketi aldınız. İlk görüşmenizde verdiniz ve yüzündeki ifadeye dikkatle bakmanızı istiyoruz. İşte çiçekler bu yüz ifadesini karşıdaki kişiye verir. 

Çiçek buketlerinin kendine özel sayısına göre, rengine göre ve adına göre anlamlara sahiptir. Mesela 1001 tane gül aldınız ve bu sonsuza kadar seninleyim ifadesine denk geliyor. Ek olarak 13 adet gül aldınız ve verdiniz, bu da seni seviyorum ama gizliden gizliden demek oluyor. Diğer yandan beyaz gül masumiyeti simgelerken, orkide gururu simgeliyor. 

Toplumumuzdaki insanlar, çiçekleri sadece özel günlerde tercih etmektedir. Bu alışkanlıklarımızdan vazgeçmeli ve çiçeklerin insan hayatındaki gerekliliğini kavramalıyız. Son olarak sevgiliye çiçek neden alınmalı konusunu değil, sevgiliye çiçek alacağım nasıl bir şey alayım konusunu araştırmalısınız. Sokaktan koparıp sevgilinize verdiğiniz bir papatya bile, onu çok mutlu edecektir. 

Neden Sevgiliye Çiçek Almalısınız? Çiçek Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli? Ev Dekorasyonunda Çiçek Kullanımı
Yeni Ürünlerden İlk Siz Haberdar Olun
Siparişim Nerede
Üye Girişi
Şifremi Unuttum Şifremi Unuttum
Üye Ol Üye Ol